Суд відмовився відпустити «тризубівця» під особисту поруку народного депутата

8 Лютого 2011, 19:06

«Незважаючи на офіційне прохання народного депутата призначити його поручителем Лабайчука, та гарантії того, що підслідний не буде переховуватись від слідства та суду та буде сприяти попередньому слідству у даній справі, Апеляційний суд фактично залишив у силі постанову судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя В.Світлицької про утримання під вартою Василя Лабайчука», – повідомляє прес-служба.

Адвокат Лабайчука Віктор Ніказаков в апеляційному клопотанні звертав увагу на те, що суд першої інстанції допустив однобічне та неповне дослідження обставин справи, а тому висновки, викладені у постанові, не відповідають фактичному стану справ.

«Ніказаков зазначив, що суд істотно порушив норми кримінального процесу, винісши рішення як у відсутності самого Лабайчука, так і відсутності його захисника. Крім того, було порушено право обвинуваченого користуватися рідною мовою, оскільки сама постанова написана російською мовою», – зазначає прес-служба.

Під час апеляційного розгляду справи була виголошена лише резолютивна частина, без надання причин відмови.

«Вони вислухали мене, приєднали до матеріалів справи заяви Парубія та Стецьківа, пішли на нараду, а через півгодини вони виголосили лише резолютивну частину, без надання мотивів», – заявив Ніказаков.

Ухвала Апеляційного суду оскарженню в Україні не підлягає. Можна позиватися до Європейського суду, утім адвокат Лабайчука має намір апелювати всередині країни.

Нагадаємо, 28 грудня 2010 року невідомі пошкодили бюст Сталіна, відрізавши йому голову. Пізніше, в новорічну ніч, відбувся вибух на території Запорізького обкому КПУ, унаслідок чого пам’ятник Сталіну було повністю зруйновано.

10 січня всеукраїнська організація “Тризуб” заявила про масові арешти своїх членів за підозрою в руйнуванні 31 грудня 2010 року пам’ятника Сталіну в Запоріжжі. У “Тризубі” заперечують причетність до підриву пам’ятника, при цьому вони взяли на себе відповідальність за обезголовлення монумента.

Пам’ятник Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року на території Запорізького обкому КПУ.