Суд відмовився відпустити політв’язня Гриба під домашній арешт

22 Грудня 2018, 16:37

Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону відмовив захисту українського політв’язня Павла Гриба у зміні запобіжного заходу на домашній арешт попри суттєве погіршення його стану здоров’я. Про це повідомляє Hromadske з посиланням на адвоката українця Марину Дубровіну.

 

На судовому засіданні у справі Гриба 21 грудня адвокат попросила долучити до справи медичний висновок, наданий доктором медичних наук з України на підставі результатів його обстеження у Ростові-на-Дону. У висновку лікаря вказано, що "в умовах перебування Гриба у СІЗО такий стан здоров’я загрожує появою внутрішньої кровотечі".

 

У зв’язку з цим захист Гриба просив змінити йому запобіжний захід на домашній арешт.

 

Адвокат зазначила, що сторона звинувачення представила усі докази, допитала усіх свідків зі свого боку, тому Гриб не зможе "знищити докази або чинити тиск на свідків".

 

Натомість сторона обвинувачення "не побачила підстав" для зміни запобіжного заходу українцю та посилалося на документи зі слідчого ізолятора, в яких стан здоров’я політв’язня названо "задовільним".

 

Колегія суддів ухвалила рішення долучити до справи висновок про стан здоров’я Гриба, однак відмовилася змінити йому запобіжний захід.

 

"Об’єктивних даних для зміни запобіжного заходу немає", — заявили судді.

 

Наступне засідання у справі українського політв’язня заплановане на 18 січня. На ньому сторона захисту має надати свої докази, провести допит обвинуваченого, після чого суд призначить дату дебатів.

 

Як повідомлялося, 7 листопада в Росії Північно-Кавказький окружний військовий суд на шість місяців продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою незаконно затриманому українцю Павлу Грибу, якому інкримінують нібито сприяння тероризму.

 

23 липня в Росії на засіданні Північно-Кавказького окружного суду незаконно затриманий українець Павло Гриб заявив, що не визнає своєї вини після того, як прокурор зачитав обвинувальний акт. Грибу закидають схиляння до 205.1, частина 1 КК РФ – тобто схиляння до теракту.

 

Нагадаємо, 28 серпня колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі.

 

Згодом ЗМІ з'ясували, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни. Опісля МЗС заявило, що Павло Гриб перебуває в управлінні ФСБ в Краснодарі. Раніше Росія звинуватила затриманого українця Павла Гриба в підготовці теракту в школі.