Суд відмовився розглядати скаргу адвокатів Януковича про заочний суд

11 Серпня 2015, 19:13

Апеляційний суд Києва відмовив у розгляді скарги адвокатів екс-президента Віктора Януковича на рішення Генеральної прокуратури України про заочне засудження їхнього підзахисного. Відповідне рішення оголосила сьогодні колегія суддів Апеляційного суду столиці.

Адвокат Януковича Віталій Сердюк у коментарі журналістам зазначив, що «суд прийняв рішення не заслуховувати захисників у справі. Була подана апеляція, ми були викликані до суду для розгляду по суті, але розгляду справи не відбулося». «Суд де-факто відмовив у розгляді справи, пославшись на те, що це визначення (Генпрокуратури) не підлягає оскарженню», – сказав Сердюк.

Водночас він зазначив, що захист оскаржить це рішення у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду кримінальних і цивільних справ, а також не відкидає, що і в Європейському суді з прав людини.

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура України оприлюднила в номері «Урядового кур’єру» від 6 серпня повістку екс-президенту Віктору Януковичу. Зазначено, що Януковича викликають на 11:00 11 серпня до Генпрокуратури. Він має прийти до начальника відділу ГПУ Юрія Безщасного для проведення слідчих і процесуальних дій у кримінальному провадженні. Проте замість Януковича до Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України прийшов його адвокат Віталій Сердюк.

Як повідомлялося, екс-президент Віктор Янукович, який втік до Росії, погодився давати свідчення в режимі онлайн.

28 липня, розпочалася процедура заочного засудження шести екс-чиновників, включно з екс-президентом Віктором Януковичем.

Крім того, Януковича тимчасово зняли з розшуку Інтерполу.