Суд відмовився повернути державі компанію Коломойського

25 Вересня 2019, 14:32

Господарський суд міста Києва не задовольнив позов Фонду держмайна у справі авіакомпанії «Дніпроавіа». Про це йдеться у рішенні суду, оприлюдненому у вівторок, 24 вересня.

 

Зазначено, що Фонд держмайна подав позов до ТОВ «Галтера», яку пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським, щодо розірвання договору купівлі-продажу 94,6% акцій «Дніпроавіа» у 2009 році.

 

Свій позов Фонд мотивував неналежним виконанням «Галтерою» зобов’язання передати злітно-посадкову смугу, радіомаячну систему та земельні ділянки, на яких вони розташовані, у власність держави до 2 вересня 2014 року. Також, за оцінками Фонду, «Галтера» із передбачених 882,1 млн грн інвестицій до для оновлення аеропорту «Дніпропетровськ» (у т.ч. для реконструкції злітно-посадкової смуги) внесла лише 142,1 млн грн.

 

Суд констатував, що Кабмін лише у 2015 році визначив держорган, якому мало бути передане майно. При цьому з квітня 2014 року (тобто від початку АТО) аеропорт використовували військові, через що не було можливості реконструкції.

 

Відтак суд постановив, що невиконання договору щодо внесення інвестицій відбулося не через недобросовісність відповідача, а із незалежних від нього причин.

 

Як повідомлялося, ця справа розглядається в судах по другому колу. У 2017 році Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позов Фонду. У 2018 році Дніпропетровської апеляційний господарський на вимогу «Галтери» скасував це рішення. У 2019 році Верховний Суд передав цю справу на новий розгляд.

 

Нагадаємо, у серпні 2009 року Фонд держмайна України продав 94,5 % акцій «Дніпроавіа» «Галтері».

 

У 2018 році «Дніпроавіа» фактично припинила діяльність, всі права на експлуатацію повітряних ліній були анульовані, а весь флот був переведений в Windrose Airlines, яку теж пов'язують з Коломойським.

 

17 грудня 2018 року державний ПриватБанк  програв справу «Галтері» щодо визнанні його кредиторських вимог до «Дніпроавіа» на 1,5 млрд грн. Умови кредитних договорів, укладених між ПриватБанком і авікомпанією в 2011-2014 роках, були визнані недійсними.