Суд відмовився перевіряти дані протоколів з ОВК в Первомайську

Акценти
3 Листопада 2012, 09:18

Як повідомляє «Українська правда» після того, як суд 3 години вивчав документи, він заявив, що не буде робити перерахунку голосів, бо це є виключною прерогативою ОВК.

Водночас суд вирішив перевірити протоколи на відповідність законодавству.

Представники канидадта від опозиції просили суддів просто зачитати дані протоколів, щоб всі могли перконатися, що документи не були змінені після вилучення.

«Ми хочемо впевнитись, що до вас надійшли саме ті протоколи», – заявили опозиціонери.

Однак суд відмовився читати протоколи і просто долучив їх копії до справи.

«Ваша честь, а навіщо ми тоді билися за ці протоколи з «Беркутом», якщо ви їх не розглядаєте», – здивувався депутат Геннадій Москаль.

У відповідь суддя поглядом вказав на позивача.

Крім того, суд не надав опозиції можливість звірити їх протоколи з тими протоколами ОВК, які були вилучені з ОВК округу № 132.

Це рішення викликало обурення представників опозиції.
 
 «Ми не розуміємо, навіщо була вся ця заворуха з« Беркутом »і спецпідрозділами, якщо суд нічого не змінив. Ми точно знаємо, що в деякі протоколи були внесені дані не з дільничних виборчих комісій, а з сайту ЦВК, які взялися невідомо звідки », – обурився Геннадій Москаль.
 
«Ми підозрюємо, що відбулася підміна», – додав він.
Москаль заявив, що вже в суботу вони будуть вимагати ознайомлення з матеріалами справи, щоб перевірити, які протоколи до нього долучили.

Станом на 3 ночі суд пішов до нарадчої кімнати, щоб прийняти рішення. Після цього протоколи з Миколаєва повернуть в Первомайськ.

Як відомо, самовисуванець Анатолій Пошехонов просив суд визнати неправомірним рішення ОВК №13 та перерахувати голоси на 79 дільницях.

Миколаївський окружний адмінсуд виніс рішення, яким витребував у ОВК №132 оригінали всіх протоколів ДВК в межах округу.

ОВК попросив суд відкласти витребування протоколів до тих пір, поки ситуація в окрузі не стане менш напруженою. У свою чергу суд задовольнив це звернення і дав окружкому час до 16:30 2 листопада, щоб доставити протоколи добровільно.

Виборча комісія цього округу звернулася до ЦВК для роз’яснень рішення Миколаївського окружного адмінсуду стосовно доставки до суду протоколів цього округу.

Народні депутати Анатолій Гриценко та Роман Забзалюк в приміщенні Миколаївської обласної організації партії ВО «Батьківщини» в присутності представників преси перерахували результати 132 округу. Вони констатували перемогу Аркадія Корнацького («Батьківщина»).

Як повідомляли раніше опозиціонери, сьогодні вночі у 132 окрузі у Первомайську представники «Беркуту» винесли з ОВК оригінали протоколів і, завантаживши їх у автобус, почали знищувати.

Пізніше народний депутат Геннадій Москаль повернув в окружком раніше вилучені виборчі бюлетені.  Однак, потім "Беркут" з судовими виконавцями за рішенням суду таки вилучили протоколи з окружкому.

Як відомо, вже після підрахунку 100% голосів в окрузі №132 змінився переможець виборів. Так, за першими даними виграв кандидат від «Батьківщини» Аркадій Корнацький. А після зміни – регіонал Віталій Травянко.

90