Суд відмовив задовольнити самовідвід судді у справі Крисіна

6 Серпня 2018, 16:50

Дарницький районний суд Києва у понеділок, 6 серпня, не задовільнив заяву про самовідвід судді Ольги Просалової, яка є головуючою суддею у кримінальному провадженні проти керівника групи "тітушок" Юрія Крисіна, якого звинуватили у причетності до вбивства журналіста газети "Вєсті" В'ячеслава Веремія. Про це повідомила суддя Тетяна Щасна, передає "РБК-Україна".

 

За її словами, суд прийшов до висновку, що заява про самовідвід не містить підтверджених даних, які б свідчили про наявність підстав для самовідводу.

 

"У суд надійшла заява судді Просалової про самовідвід у вказаному кримінальному провадженні по обвинуваченню Юрія Крисіна… Суд ставив на обговорення заяву судді Просалової… Заслухавши думку сторін провадження про самовідвід, суд приходить до наступного висновку: заява про самовідвід не містить належних та підтверджених даних, які б свідчили про наявність підстав для самовідводу… Відтак, заява задоволенню не підлягає",- зауважила Щасна.

 

Зазначається, що сторона обвинувачення у справі Крисіна підтримала заяву про самовідвід судді Просалової через її упередженість.

 

За словами прокурора у справі Олексія Донського, обвинувачення використає усі процесуальні можливості для її відводу.

 

"Підстави, які були в заяві про самовідвід, на нашу думку, були недостатні з точки зору КПК. Сторона обвинувачення наводила зовсім інший фактаж, який у заяві про самовідвід не відображений. Підстави для її відводу є безумовними. Ми вважаємо, що вона упереджена і не може слухати справу. Але свого відводу ми ще не заявляли для того, щоб мати можливість… щоб окремо з цього приводу відбулось засідання. Прокуратура буде заявляти про відвід судді (Просалової, – ред.) від себе", – наголосив Донський.

 

Нагадаємо, 26 липня Донський повідомив, що суд задовольнив заяву адвоката Євгена Солодко про відвід судді Любові Леонтюк у кримінальному провадження проти Крисіна.

 

13 червня Апеляційний суд Києва  частково задовольнив апеляцію прокурорів та представників потерпілих на рішення Шевченківського райсуду про умовний термін покарання для керівника групи "тітушок" Юрія Крисіна, якого звинуватили в причетності до вбивства журналіста газети "Вєсті" В'ячеслава Веремія. 

 

Так, 29 березня Дарницький райсуд  обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб без внесення застави Крисіну.

 

15 березня Дарницький районний суд міста Києва дав дозвіл на примусовий привід Крисіна.

 

Як повідомлялося, у ніч на 19 лютого 2014 року на розі вулиць Володимирської та Великої Житомирської в центрі Києва "тітушки" вбили журналіста Веремія. Спочатку його сильно побили, а потім вистрілили в спину.

 

18 вересня 2015 року начальник управління спецрозслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що вбивцею Веремія є людина на ім'я Джалал Алієв. За неофіційною інформацією, вбивця воював на боці бойовиків «ДНР» і був убитий у Горлівці в липні 2015 року.

 

22 грудня 2017 року "тітушці" Крисіну, який добивав битою пораненого журналіста, суддя Шевченківського райсуду Києва Олег Линник виніс вирок у вигляді 4 років позбавлення волі з відстрочкою покарання терміном на два роки. Таким чином, якщо протягом двох років Крисін не вчинить кримінальних злочинів, він буде звільнений від відбування покарання в місцях позбавлення волі.