Суд відмовив у повторному допиті Порошенка у справі Януковича

21 Березня 2018, 15:27

Оболонський районний суд Києва 21 березня знову відмовив адвокатам Віктора Януковича у повторному допиті президента України Петра Порошенка у справі про державну зраду екс-президента.

 

«Суд, порадившись на місці, ухвалив: у задоволенні заявленого стороною захисту клопотання відмовити. По-перше, дане клопотання є цілком необґрунтовано. По-друге, воно заявлене повторно. По-третє, внаслідок ваших дій, шановний захист, коли ви перестали ставити питання даному свідку, допит його був судом припинений», – заявив головуючий у судовому процесі суддя Владислав Дев’ятко.

 

Окрім Порошенка, суд відмовив у повторному допиті колишнього міністра закордонних справ Андрія Дещиці та українських дипломатів, акредитованих при ООН.

 

Також суд не знайшов підстав для виклику на допит головного військового прокурора Анатолія Матіоса та начальника Департаменту спеціальних розслідування Генеральної прокуратури України Сергія Горбатюка.

 

Напередодні стало відомо, що Оболонський районний суд Києва частково задовольнив клопотання сторони захисту Януковича про допит свідків. Зокрема колишнього прем'єр-міністра України Миколу Азарова допитають у суді по справі щодо державної зради екс-президента Віктора Януковича. 

 

Нагадаємо, 21 лютого Головуючий суддя припинив дочасно допит Президента України Петра Порошенка у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича, що проходив в Оболонському райсуді через систему відеоконференцзв'язку. Таке рішення суддя пояснив тим, що захист Януковича ставив питання не по суті справи.

 

Раніше колегія суддів Оболонського райсуду Києва дозволила Порошенку свідчити у справі про державну зраду Януковича не в залі суду.

 

Як повідомляломсь, 18 лютого Порошенко заявив про намір брати участь у процесі у справі про державну зраду Януковича і важливість розслідування злочинів проти учасників Революції гідності в 2014 році.

 

Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.