Суд відмовив Газпрому щодо скасування штрафу АМКУ на 171 млрд

13 Березня 2018, 18:42

Київський апеляційний господарський суд не задовольнив апеляційну скаргу російського "Газпрому" щодо штрафу Антимонопольного комітету України в 171 мільярд гривень, накладеного через порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Відповідне рішення суд ухвалив у вівторок, 13 березня, передає прес-служба суду.

 

"Ухвалою від 13.03.2018 у справі № 910/18299/16 КАГС відмовив ПАТ "Газпром" у задоволенні апеляційної скарги та залишив без змін ухвалу місцевого суду щодо механізму виконання судового рішення", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, у жовтні 2017 року Господарський суд ухвалив рішення, яким дозволив стягнути штраф у розмірі 171 млрд грн з Газпрому.

 

Як повідомлялось, 28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.