Суд відмовив адвокатам Савченко у перенесенні справи до Москви

21 Серпня 2015, 14:45

Обласний суд Ростова відмовився задовольнити клопотання адвокатів Надії Савченко, яку викрали та судіть у Росії, про перенесення розгляду справи до Москви. Про це повідомили з посиланням на ухвалу суду.

«Кримінальна справа підлягає розгляду за місцем скоєння злочинів, тому справа Надії Савченко повинна розглядатися в Донецькому міському суді», – ухвалив суддя.

Доводи захисту Савченко будувалися на тому, що в Москві проживають багато учасників процесу, в тому числі потерпілі. Держобвинувач виступив проти клопотання адвокатів, а суддя зайняв сторону прокурора.

«Доводи про неможливість явки учасників процесу неспроможні, тому що може використовуватися відеозв'язок. Виклик іноземних учасників процесу однаковий для всіх судів РФ. Суд постановив клопотання адвоката Новікова залишити без задоволення. Воно може бути оскаржене протягом 10 діб», – цитують слова судді у ЗМІ.

Савченко, яка виступала з СІЗО за допомогою відеозв'язку, на запитання судді про те, чи зрозуміло їй рішення, відповіла: «Слава Україні, героям слава».

Як повідомлялося, у Росії 30 липня розпочався суд над Савченко. Журналістів не пустили до зали. Суд дав дозвіл Савченко на зустріч із родичами.

Нагадаємо, Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала у зоні АТО на Луганщині, де разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох бойовиків. 8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Її звинувачують у вбивстві журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, які загинули 17 червня під Луганськом.