Суд вдруге повернув прокуратурі обвинувальний акт щодо Пасішника

11 Квітня 2017, 11:19

У понеділок, 10 квітня, Солом'янський районний суд Києва прийняв рішення повернути прокурору обвинувальний акт щодо колишнього виконавчого директора НАК "Нафтогаз України" Андрія Пасішника. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

"Суддею не наведено мотиви прийнятого рішення, оскільки оголошено лише його резолютивну частину. Інформуємо, що повний текст ухвали буде оголошено 14 квітня 2017 о 09:30", – ідеться в повідомленні.

Водночас сам Пасішник повідомив агентству Інтерфакс-Україна, що обвинувальний акт повернули прокурору через "відсутність потерпілого".

"Сьогодні Солом'янський райсуд задовольнив клопотання мого захисту і повернув обвинувальний акт прокурору як складений з порушенням вимог КПК. Основна причина повернення – відсутність потерпілого", – сказав він.

Пасішник уточнив, що "потерпілим" в розумінні КПК є особа, якій завдано збитків у будь-якій формі – моральній, матеріальній.

"Немає збитку – немає потерпілого", – сказав він.

У САП заявили, що оскаржать в апеляції повернення обвинувального акту.

"Спеціалізована антикорупційна прокуратура обурена фактом, що клопотання сторони захисту про повернення прокурору обвинувального акту розглянуто в порушення вимог ст. 350 КПК України без з’ясування думки щодо них інших учасників судового провадження, зокрема прокурора та потерпілого. Прокурор відповідно до вимог ст. 392 КПК України готує апеляцію на вказане рішення суду", – повідомили в САП.

САП занепокоєна, що 22 квітня буде рік від скерування обвинувального акту до Солом’янського районного суду міста Києва проте на сьогодні не відбулося жодного підготовчого засідання у справі.

Нагадаємо, це вже друге повернення обвинувального акту судом прокурору – ухвалою колегії суддів Солом’янського районного суду м. Києва від 4 серпня 2016 обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно Андрія Пасішника було повернуто прокурору. 7 листопада 2016 року Апеляційний суд міста Києва задовольнив апеляційну скаргу прокурора, скасував дане рішення суду і обвинувальний акт було повернуто до суду першої інстанції для розгляду зі стадії підготовчого засідання.

Нагадаємо, Андрію Пасішнику повідомили про підозру за ч. 1 ст. 344 Кримінального Кодексу України (втручання у діяльність державного діяча) щодо факту здійснення 25 січня – 1 лютого 2016 року незаконного впливу на екс-міністра економіки Афвараса Абромавичуса з метою внесення пропозиції про призначення на посаду заступника міністра.