Суд в окупованому Криму залишив чинним вирок фігурантам “справи Веджіє Кашка”

29 Жовтня 2019, 14:36

Підконтрольний Росії Верховний "суд" Криму на засіданні у вівторок, 29 жовтня, не задовольнив апеляційну скаргу на вирок фігурантам "справи Веджіє Кашка" Асану Чапуху, Бекіру Дегерменджи, Казіму Аметову і Руслану Трубачу. Про це повідомляє Крим.Реалії.

 

 

"Сьогодні розглянули апеляційні скарги адвокатів у так званій "справі Веджіє Кашка". Суд залишив усе в силі, все передбачувано. Півроку минуло відтоді, як ми подали апеляційні скарги на вирок Київського районного суду. І весь цей час люди перебували під домашнім арештом. Без можливості відвідувати когось, виїжджати. Їхнє життя було обмежене", – розповів адвокат Едем Семедляєв.

 

Від так, Руслан Трубач, Бекір Дегерменджи, Казім Аметов засуджені на 3 роки позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки, а Асан Чапух – на 3.5 роки позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном 3 роки.

 

Крім того, Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що сьогодні з громадян України будуть зняті електронні браслети, через які вони не могли вільно переміщатись під час перебування під домашнім арештом. Але разом з тим, їх право у вільному пересуванні все одно залишається обмеженим, наголосила Денісова.

 

Нагадаємо, підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд Сімферополя 17 квітня виніс вирок фігурантам "справи Веджіє Кашка", обвинуваченим у вимаганні коштів. 

 

Згодом адвокат Айдер Азаматов повідомив, що Асан Чапух оформлює інвалідність. Крім того, 27 жовтня стало відомо, що у Чапуха діагностували онкологічне захворювання.