Суд в Одесі скасував арешт для одного з фігурантів “справи 2 травня”

14 Грудня 2017, 23:53

Приморський районний суд Одеси скасував запобіжний захід у вигляді утримання під вартою одному з фігурантів кримінального провадження за фактом подій 2 травня 2014 року росіянину Євгєнію Мефьодову. Про це повідомили в прокуратурі Одеської області.

Згідно з повідомленням, мова йде про запобіжний захід у рамках об'єднаного кримінального провадження за ст.110 (посягання на територіальну цілісність України), ст.109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) і ч.1 ст.14, ч.1 ст. 294 (підготовка до масових заворушень) Кримінального кодексу, яке веде управління СБУ в Одеській області.

"Запобіжний захід скасовано з метою подальшого обміну (Мефьодова – ред.) на українських військовослужбовців та інших осіб, незаконно утримуваних на території злочинних формувань (в окупованих районах Донбасу – ред.)", – зазначили в прокуратурі.

Нагадаємо, Приморський райсуд Одеси 15 листопада продовжив арешт фігуранту справи про заворушення 2 травня 2014 року росіянину Євгєнію Мефьодову до 15 січня.

У ніч на 19 вересня, Київський районний суд Одеси обрав запобіжний захід двом фігурантам "справи 2 травня", Сергію Долженкову і Євгєнію Мефьодову, – 60 діб під вартою без можливості внесення застави.

2 жовтня органи слідства пред'явили Мефьодову та Долженкову підозри у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 110 та ч. 1 ст. 14 і ч. 1 ст. 294 Кримінального кодексу України, оскільки досудовим розслідуванням встановлено, що підсудні у складі групи осіб вели протягом лютого-березня 2014 року в Одеській області "антидержавну підривну і диверсійну діяльність, спрямовану на поширення ідей сепаратизму і розбрату, ксенофобії, порушення функціонування державних структур. Кінцевою метою діяльності було незаконне відокремлення південно-східних регіонів України і приєднання їх до Російської Федерації або створення на цій території нових державних утворень "Новоросії", "Малоросії! чи "народних республік".

В Одесі 2 травня 2014 року відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті сутичок та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 осіб. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані. 18 вересня 2017 року Іллічівський міський суд (Чорноморськ, Одеська область) визнав невинними 19-х обвинувачених у масових заворушеннях.