“Суд” в Криму відмовив дружині активіста “Кримської солідарності” в побаченнях з чоловіком

28 Березня 2019, 14:04

Підконтрольний Російській Федерації Київський районний "суд" Сімферополя відмовив дружині координатора "Кримської солідарності" і фігуранта другої Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Сервера Мустафаєва, Майї Мустафаєвій, у наданні побачень з чоловіком. Про це у четвер, 28 березня, повідомляє "Кримська солідарність" у Facebook.

 

За інформацією активістів, Сервер Мустафаєв брав участь у засіданні через відеозв'язок із СІЗО.

 

Рідним заарештованих у "справі Хізб ут-Тахрір" доводиться домагатися побачень з близьким у СІЗО, хоча російський закон надає їм таке право. Кримські адвокати стверджують, що такі факти не випадкові, і розглядають їх як спроби тиску на сім'ї, які підтримують своїх заарештованих родичів.

 

Як повідомляли, українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи звернулася до генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда та президента ПАРЄ Ліліан Марі Паск‘є у зв‘язку з новою хвилею репресій тимчасової окупаційної «влади» Криму проти кримських татар. 

 

Своєю чергою, українські дипломати проводять переговори з керівництвом дипломатичних відомств країн перебування щодо посилення тиску на Російську Федерацію у зв'язку з переслідуванням російськими силовиками кримських татар в окупованому Криму. 

 

Раніше посольство США в Україні висловило стурбованість проведеними Росією у середу, 27 березня, рейдами і арештами в окупованому Криму. 

 

Як повідомляли, У ФСБ Росії заявили про затримання в Криму 20 кримських татар, який підозрюють в участі в забороненій в Росії релігійної організації  "Хізб ут-Тахрір". 

 

Згодом стало відомо, що до затриманих активістів допустили адвокатів. 

 

У середу ввечері, 27 березня, підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд міста Сімферополя обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 15 травня для дев'ятьох затриманих під час обшуків кримських татар.

 

У четвер, 28 березня, представник слідчої групи, яка займається справою "Хізб ут-Тахрір", заявив, що в Ростові-на-Дону були затримані Ремзі Бекіров, Осман Аріфмеметов і Владлен Абдулкадиров. 

 

Нагадаємо, 27 березня в окупованому Криму працівники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії проводять щонайменше 25 обшуків у будинках підозрюваних в участі в діяльності забороненої в Росії релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

 

Зазначається, що російські силовики в окупованому Криму оточили мікрорайон селища компактного проживання кримських татар Строганівка, де вранці провели обшуки. Також силовики встановили блокпости на виїздах, перевіряють автомобілі та документи у всіх пасажирів.

 

Водночас Головне управління Національної поліції України відкрило кримінальне провадження за ст. 162  ч.2 Кримінального кодексу України. Зазначається, що за фактом порушення недоторканності житла кримських татар передбачена кримінальна відповідальність – до п'яти років позбавлення волі.

 

Омбудсмен України Людмила Денісова заявила, що більшість громадських активістів, будинки яких в окупованому Сімферополі обшукують російські силовики, відвідували українських політв'язнів Кремля та їздили на судові засідання до Ростова-на-Дону.

 

Своєю чергою, адвокат Еміль Кубедінов повідомив, що під час обшуків у будинках кримських татар російські силовики підкидають «заборонену» літературу. 

 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через масові незаконні обшуки помешкань та затримання представників кримськотатарського народу, які відбулися 27 березня в окупованому Криму.

 

Водночас Україна проінформувала генерального секретаря та послів держав-членів Ради Європи про системні затримання в Криму кримських татар.