Суд ухвалив узяти під варту росіянку, яку підозрюють у підготовці терактів

15 Березня 2016, 23:23

Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив повторне клопотання про взяття під варту росіянки Анастасії Лєонової, яку підозрюють у підготовці теракту в Києві, Харкові та інших містах України. Її затримано до 9 квітня. Відповідне рішення про затримання Леонової до 9 квітня оголосив слідчий суддя.

Як заявив прокурор Віктор Кравчина, трьох місяців, які підозрювана вже провела у СІЗО було недостатньо для закінчення досудового розслідування, оскільки необхідно обробити великий обсяг матеріалів, зокрема зі справ інших затриманих у цій справі.

Прокурор також посилався на записану телефонну розмову між Лєоновою та Мужчилем (Олег Мужчиль – ватажок диверсійної групи, яку СБУ знешкодила в грудні 2015 року, служив у ДУК ПС – ред.) яка, на його переконання, доводить її намір здійснювати «певні дії направлені проти влади України».

Нагадаємо, росіянка Анастасія Лєонова в ніч на 6 березня вийшла із Лук’янівського СІЗО у Києві, оскільки збіг термін запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Як відомо, 10 грудня співробітники СБУ затримали Лєонову. Їй інкримінують кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 258 «Втягнення у вчинення терористичного акту». Слідство підозрює її у спробах здійснити терористичні акти у Харкові та Києві.

Адвокат Лєонової неодноразово заявляв про факти порушень щодо його підзахисної під час затримання. Зокрема, що під час конвоювання на голову росіянцінадягали мішок, а під час допитів слідчі відмовлялися знімати з неї наручники. Разом з тим, Тандіт заперечив інформацію про тортури над затриманою росіянкою Лєоновою.