Суд у Запоріжжі розгляне позов про повернення підприємства Фірташа у власність держави — САП

28 Березня 2017, 17:53

Донецький апеляційний господарський суд вирішив, що Господарський суд Запорізької області повинен розглянути позов про повернення у власність держави "Запорізького титано-магнієвого комбінату", який входить до складу Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа. Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Facebook.

«Ми вітаємо рішення апеляційного суду і готові до відстоювання економічних інтересів держави, а саме розірвання договору з недобросовісним інвестором в господарському суді Запорізької області. З моменту виявлення факту свідомого невиконання інвестором взятих на себе зобов’язань нами ініційовано повернення комбінату державі і ми будемо послідовно та законно йти до цієї мети», – заявив керівник САП Назар Холодницький.

У САП нагадали, що заявлений 25 січня 2017 року господарський позов щодо повернення комбінату у власність держави було скеровано Господарським судом міста Києва на розгляд до господарського суду Запорізької області. Ухвалою зазначеного суду від 14 лютого цього року прийнято рішення про повернення позову прокурору без розгляду. Не погоджуючись із позицією суду, САП подала апеляційну скаргу на вказане рішення і сьогодні, 28 березня 2017 року Донецький апеляційний господарський суд задовольнив скаргу прокурорів САП. Колегія суддів ухвалила рішення повернути справу на розгляд до Господарського суду Запорізької області, який тепер окремо буде вирішувати, коли призначати наступні засідання щодо розгляду позову прокурорів САП.

Нагадаємо, 14 листопада 2016 року до суду направлено обвинувальний акт стосовно директора «ЗТМК», якому інкримінують розтрату 492 млн грн. Підготовче судове засідання у цій справі досі не розпочато.

Як повідомлялося, директора ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат»  Володимира Сивака затримали 23 вересня в рамках розслідування зловживання службовим становищем посадовими особами «Запорізького титано-магнієвого комбінату» (ЗТМК), яке призвело до розтрати 492 млн грн. Слідство вимагало призначення суми застави, що відповідає завданому збитку. У Спеціалізованій антикорупційні прокуратурі раніше повідомили, що Сивак вивів ці кошти через підконтрольні підприємства та енергогенеруючі компанії на Кіпр. 

Слідство вимагало призначення суми застави, що відповідає завданому збитку, але суд заарештував Сивака на 56 днів з альтернативою внесення застави в розмірі понад 5 млн грн. За Сивака внесли заставу. Спеціалізована антикорупційна прокуратура подала апеляцію на це рішення суду, але, як повідомляє НАБУ, 9 листопада з невідомих причин відкликала її.

ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" створене в 2013 році державою в особі Фонду державного майна України (володіє 51% статутного капіталу) і Кіпрської компанією "TOLEXIS TRADING LIMITED" (49%), що належить Дмитру Фірташу.