Суд у справі «миколаївських ґвалтівників» буде закритим

24 Травня 2012, 16:32

Під час попереднього слухання справи, 24 травня, адвокати двох звинувачених подали клопотання про судовий розгляд справи у закритому режимі. Суд прийняв відповідне рішення про закритий режим судового розгляду, що заплановано на 12 червня. 

Народний депутат Микола Катеринчук, який представляє у суді інтереси матері Оксани Макар, вважає недостатньо вмотивованим рішення судді про закритість процесу. Крім того, на його думку,  це може свідчити про намагання "сховати від суспільства" одного з трьох підсудних, який не був присутній на засіданні.

 Коментуючи рішення судді про закритість процесу, він назвав його "недостатньо вмотивованим", адже Конституція говорить про гласність суду. «Там, де йтиметься про статеві злочини, засідання мають бути закритими, всі інші – ні», – заявив адвокат.

На попередньому слуханні було ухвалено рішення, що судовий процес відбуватиметься  колегіально, у складі трьох суддів, обраних за допомогою відповідної комп'ютерної програми. Головуюча – суддя Олена Селіванова. За словами Катеренчука, змінити  рішення  про закритий режим розгляду справи можна лише після відводу судді, для якого, з його слів, наразі жодних підстав немає.

Як повідомлялось, 24 травня в Центральному районному суді міста Миколаєва відбулось попереднє судове засідання у справі щодо вбивства 19-річної Оксани Макар.

 Оксана  Макар померла вранці 29 березняв опіковому центрі Інституту невідкладної й відновної хірургії ім. Гусака в Донецьку. Після чого Головне слідче управління МВС перекваліфікувалокримінальну справу, порушену проти 3 молодих людей, із замаху на вбивство, поєднане зі зґвалтуванням, на навмисне вбивство й зґвалтування.