За його словами, під час засідання суду 22 вересня, представники фонду «Крим» надали документи, які підтверджують те, що Джемілєв не є засновником організації.
«Справа в тому, що коли ми перереєстровували фонд у 2002 році, Джемілєва не було в Криму, а питання з документами потрібно було вирішити терміново, тому перереєстрацію провели без його (Джемілєва – ред.) участі», – зазначив Шевкієв.
«Засновники не вносять жодних внесків та на мають права на власність фонду – це відповідає законодавству та Статуту організації. Питання перереєстрації було суто технічним, і ми самі про це забули. Водночас "прокурор" заявив, що в нього є сумніви щодо наших доказів, і наголосив на необхідності підтвердження Мін’юсту», – додав він.
За словами Шевкієва, це створює певні проблеми, адже в «Мін’юсті Криму» заявили, що підпорядковуються РФ, українських архівів у них немає, і де вони – невідомо.
«Ми шукаємо архіви, щоб знайти необхідні документи та надати їх суду», – додав голова фонду «Крим», зазначивши, щодо питання щодо офісу організації під час засідання не піднімали, хоча до цього судові виконавці переконалися, що попередню вимогу про звільнення приміщення виконують.
Нагадаємо, суд у справі благодійного фонду «Крим», запланований на 22 вересня, повинен був розглянути дві претензії кримської «прокуратури». Перша з них полягає у невідповідності юридичної адреси фонду та фактичного місця роботи організації. Друга пов’язана з нібито причетністю до заснування організації лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, якого російська влада оголосила персоною «нон-грата» та заборонила в’їзд до РФ строком на п’ять років.
Як відомо, тривожні події навколо будівлі Меджлісу і фонду «Крим» у Сімферополі розпочалися в ніч на 15 вересня. Спочатку озброєні люди зняли з будівлі прапор України, а вранці 15 вересня до будівлі прибули озброєні «поліцейські», які провели обшук, які тривав з 9-ї ранку до 21 години вечора. Під час обшуку вилучили оргтехніку, документи (зокрема, протоколи засідань Меджлісу).
Крім того, відповідно до постанови суду, фонду «Крим» заборонили експлуатацію будівлі Меджлісу та наклали арешт на рахунки організації.
Крім того, судові виконавці склали акт про стягнення з фонду «Крим» 50 тисяч штрафу через нібито невиконання фондом та представниками меджлісу розпорядження щодо звільнення приміщення.