Суд у справі держзради Януковича допитає колишнього постпреда України в ООН

10 Серпня 2017, 14:49

Оболонський районний суд Києва продовжить розглядати справу за обвинуваченням екс-президента України Віктора Януковича в державній зраді 15 серпня о 14:00. Головуючий суддя Владислав Дев'ятко оголосив перерву після чотиригодинного засідання у четвер, 10 серпня.

Суд цього дня почав вивчати докази обвинувачення. Однією з причин перенесення суддя назвав необхідність його участі в розгляді іншої важливої ​​кримінальної справи.

На наступному засіданні у вівторок, 15 серпня, суд планує допитати свідка сторони обвинувачення – колишнього постійного представника України в ООН Юрія Сергеєва.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича, 29 червня суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження, оскільки Янукович не з'являється на засідання. У лютому 2014 року Янукович втік на територію РФ.

5 липня Янукович заявив, що вирішив відкликати своїх адвокатів у справі про державну зраду. Відтак йому призначили безкоштовного державного адвоката Віталія Мешечка.