Суд у Росії засудив українського політв’язня Артура Панова до восьми років колонії

11 Серпня 2017, 16:49

Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив до 8 років колонії загального режиму громадянина України Артура Панова, обвинуваченого в підготовці теракту в Ростові-на-Дону. Про це повідомляє "Кавказский Узел".

Обвинуваченого в пособництві Панову мешканця Ростова Максіма Смишляєва суд засудив до 10 років колонії суворого режиму

Артур Панов 1998 року народження був затриманий на початку грудня 2015 року в Ростовській області після перетину українсько-російського кордону за підозрою у підготовці теракту в Росії. 14 лютого в Північно-Кавказькому військовому окружному суді міста Ростов-на-Дону почався судовий процес у його справі. Разом з Пановим на лаві підсудних опинився мешканець Ростова Максім Смишляєв, якому інкримінують сприяння у «злочинній діяльності» українця.

Перебуваючи під вартою, Панов 3 травня оголосив сухе голодування з вимогою екстрадиції його в Україну протягом двох тижнів. 11 травня його стан різко погіршився. 17 травня в Генеральному консульстві України в Ростові-на-Дону повідомили, що Панов припинив голодування.

Крім того, Артур Панов подав скаргу до Європейського суду з прав людини. У листі, переданому через адвоката, Панов заявляє, що стосовно нього були порушені статті Європейської конвенції про право на свободу й особисту недоторканність, а також на справедливий судовий розгляд. Обвинувачений підкреслює, що буде вимагати від Росії повернути його в Україну і залучити до справи офіційний Київ як третю сторону.