Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 26 вересня допитав громадянського журналіста, блогера Нарімана Мемедемінова, якого обвинувачують в публічних закликах до тероризму. Про це розповів адвокат Еміль Курбедінов.
"Він пояснив, що з 2014 року був громадянським журналістом, висвітлював судові процеси, не мав прескарти і не отримував за цю роботу грошей. Він пояснив, що це була в якійсь мірі вимушена робота, оскільки в Криму після 2014 року практично не залишилося незалежних журналістів. Відповідати на питання прокурора Наріман відмовився, але погодився відповісти на питання суду в частині анкетних даних", – розповів адвокат.
За його словами, Мемедемінов також заявив у суді, що представлені стороною обвинувачення докази "показують повну неспроможність кримінальної справи".
"Він заявив, що на підставі цього прокурор повинен відмовитися від висунутих звинувачень і негайно припинити кримінальне переслідування", – додав захисник.
Курбедінов також просив суд відкласти розгляд справи до 21 жовтня, оскільки захист готує релігієзнавчу експертизу, яку в подальшому хоче надати, як доказ невинуватості Мемедемінова.
"Ми готуємо свою незалежну релігієзнавчу експертизу, яка розповіла б про що йдеться в роликах Нарімана, які він знімав і розміщував на YouTube. Але суд відмовився почекати. Коли експертиза вже буде готова – ми її докладемо як доказ до апеляційної скарги на вирок", – розповів адвокат.
Нагадаємо, 22 березня 2018 року в будинку кримськотатарського активіста та журналіста Нарімана Мемедімінова російські силовики провели обшук, а потім відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі.
23 березня підконтрольний Москві Київський районний суд Сімферополя заарештував Мемедімінова до 16 травня 2018 року. 22 травня "суд" продовжив на два місці арешт журналісту, до 15 серпня.
Своєю чергою, прокуратура Криму розпочала кримінальне провадження через незаконний арешт кримськотатарського активіста та блогера Нарімана Мемедімінова.
На попередньому засіданні "суду" в лютому 2019 року слідчий і прокурор аргументували вимогу про продовження арешту активісту тим, що Мемедемінов може "сховатися на території України".