Суд у Парижі зобов’язав Україну виплатити $112 млн російській нафтовій компанії

30 Листопада 2016, 16:51

Апеляційний суд Парижа залишив в силі два арбітражних рішення, які зобов'язують Україну виплатити російській компанії "Татнєфть" $112 млн, а також відсотки. Про це йдеться в повідомленні прес-служби "Татнєфті".

"29 листопада 2016 року Апеляційний суд Парижа відхилив обидва доводи України і підтвердив дійсність і можливість приведення у виконання обох арбітражних рішень", – йдеться в повідомленні.

У компанії розраховують, що Україна добровільно виплатить компенсацію до прийняття юридичних заходів для стягнення коштів.

Відзначимо, даний судовий процес почався в 2008 році згідно з російсько-українською угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій. "Татнєфть" подала позов до України, в якому звинуватила групу «Приват» Ігоря Коломойського у захопленні нафтопереробного заводу Укртатнафта. Рішення українських судів, на підставі яких у "Татнєфті" відібрали акції Укртатнафти, розцінили як порушення Україною угоди з Росією про залучення і взаємний захист інвестицій від 1998 року.

У 2014 році Арбітражний трибунал (Париж) прийняв рішення на користь "Татнєфті": Україна повинна заплатити компенсацію $112 млн та відсотки за ставкою LIBOR за три місяці плюс 3% з моменту позбавлення російської сторони права власності на акції АТ «Укртатнафта» у якості компенсації за порушення ДІУ.

Нагадаємо, у квітні лондонський суд за позовом "Татнєфті" заморозив активи чотирьох українських бізнесменів на загальну суму $380 млн. Компанія хотіла від Коломойського, Боголюбова, Ярославського та Овчаренка відшкодування 334 млн доларів збитків і відсотки.