Арбітражний суд Москви відмовив ТОВ "Сіменс технології газових турбін", що входить у структуру німецького холдингу Siemens, в арешті турбін, які перебувають на території анексованого Криму. Про це повідомляє "Інтерфакс".
Зокрема, дочірнє підприємство німецького холдингу клопотало про вжиття забезпечувальних заходів за позовом до ТОВ "ВО "Технопромекспорт" і ВАТ "ВО "Технопромекспорт" (структури "Ростеха", ТПЕ), а саме — йшлося про вимогу заарештувати зазначене обладнання в цілях забезпечення позову.
Спільне підприємство належить Siemens (65%) і АТ "Силові машини" (35%), воно уклало договір з ВАТ "ВО "Технопромекспорт" на виготовлення турбін, а потім зажадало від нього повернути турбіни, мотивуючи це тим, що вони використані не за призначенням.
Читайте також: Непідвладні санкціям. Як турбіни Siemens опинились в окупованому Криму
Зазначимо, що структури "Ростеха" беруть участь у будівництві в Криму електростанцій з використанням турбін Siemens, що суперечить санкційним обмеженням ЄС.
Нагадаємо, 24 вересня після постачання всупереч санкціям і без згоди виробника турбін Siemens заявив, що планує «обачно» вживати заходів щодо співпраці з російськими клієнтами.
Раніше голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що компанія Siemens під тиском Росії відмовилася від продовження поставок обладнання для модернізації української газотранспортної системи.
Як повідомлялося, заступник міністра енергетики Російської Федерації Андрєй Чєрєзов потрапив під санкції ЄС через скандал навколо поставок турбін Siemens в анексований Крим.