Суд у Мілані сьогодні продовжить засідання по справі Марківа

3 Листопада 2020, 10:19

У вівторок, 3 листопада, у Мілані продовжиться засідання апеляційного суду по справі українського нацгвардійця Віталія Марківа. Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

 

 

Як зазначається, перед початоком дебатів суд присяжних мусить прийняти рішення про долучення чи відмову в долученні до матеріалів справи експертиз, проведених слідчими Національної поліції, які свідчать про непричетність Віталія до загибелі італійского журналіста Андреа Рокеллі. 

 

Також сторона захисту наполягатиме  на долученні до матеріалів справи документального фільму, знятого  італійськими та українськими журналістами – "Не в тому місті. Не в той час", який також доводить невинуватість Віталія. 

 

"Можливо, це буде останнє засідання суду присяжних перед винесенням Віталію Марківу вироку. Українська сторона наполягатиме на єдино можливому справедливому вироку – зняттю всіх обвинувачень та повному виправданню Віталія Марківа", – йдеться у повідомленні.

 

На засіданні суді сьогодні будуть присутні Міністр МВС Арсен Аваков та Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

 

Нагадаємо, 2017 року в Італії заарештували українського нацгвардійця Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова поблизу міста Слов'янськ Донецької області.

 

У Генпрокуратурі заявили, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.

 

12 липня 2019 року суд Павії оголосив вирок Марківу. Його засудили до 24 років ув'язнення. 

 

11 жовтня суд оприлюднив мотиваційну частину вироку засудженому нацгвардійцю. Присяжні вважають, що солдат "активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці окупованого тоді бойовиками Слов’янська".