Суд у Криму продовжив арешт чотирьом фігурантам «справи «Хізб ут-Тахрір»

8 Червня 2016, 07:51

У Сімферополі підконтрольний Москві райсуд продовжив до 8 вересня термін арешту чотирьох фігурантів «справи «Хізб ут-Тахрір» – Емір-Усеїну Куку, Вадиму Сіруку, Енверу Бекірову та Мусліму Алієву, затриманих у лютому 2016 року. Про це повідомив глава ЦВК Курултаю кримських татар Заїр Смедляєв у Facebook.

«Якщо не враховувати абсолютно непотрібної розтяжки в часі, процес почався о 14 годині, все інше було цілком прогнозоване. Суд однозначно став на бік обвинувачення, а всі доводи захисту звучали, напевно, для родичів заарештованих і стін зали засідання. Мотивація при продовженні строку тримання під вартою до 8 вересня одна, перебуваючи на волі, всі вони можуть сховатися від слідства, чинити тиск на свідків, а за станом здоров'я ні в кого з них немає протипоказань для перебування під арештом», – написав він.

«Взагалі, найбільш переконливий останній аргумент: якщо ти здоровий, ти можеш, а можливо, і повинен перебувати у в'язниці!» – додав Смедляєв.

Нагадаємо, у Київському райсуді Сімферополя 7 червня відбулися чотири засідання щодо кожного з фігурантів цієї справи. 

11 і 12 лютого 2016 року російські силовики провели серію обшуків і затримань у будинках прихильників ісламу. Загалом затримали 14 людей, з них заарештували чотирьох.

«Хізб ут-Тахрір» – це міжнародна ісламська політична організація. Її офіційно декларованою метою є встановлення ісламської держави і мусульманського способу життя. Ця організація заборонена в Росії, Казахстані та Німеччині; в Україні та інших країнах вона може діяти легально.