Суд у Чернівцях виніс перший вирок у справі підкупу виборців

10 Листопада 2015, 16:02

Шевченківський районний суд Чернівців виніс вирок у справі про підкуп виборців: троє студентів місцевого вузу засуджені до умовного терміну як виконавці злочину. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у Facebook.

"9 листопада Шевченківський районний суд м Чернівці виніс рішення: трьох студентів місцевого вузу як виконавців злочину з підкупу виборців засудити до трьох років позбавлення волі, з випробувальним терміном 1 рік", – написав міністр.

При цьому глава МВС додав, що замовник злочину переховується за кордоном і оголошений у розшук. "Упевнений, буде в рамках Інтерполу знайдений і екстрадований до України для суду", – переконаний Аваков.

Міністр підкреслив: "Кричущим є сам факт злочину і цинічність його організатора. Будучи доцентом однієї з кафедр Чернівецького національного університету і балотуючись у депутати міськради від партії "Рідне місто", він втягнув у злочинну групу своїх студентів. 20 тисяч гривень, роздача за списками, розсилка і контроль голосування по месенджеру і фотографування факту голосування".

Глава МВС висловив переконання в тому, що цей вирок суду є значущим для виборчого права в країні.

Нагадаємо, спостерігачі ОПОРИ 25 жовтня 2015 року на дільниці №730506 фіксували масове фотографування бюлетенів студентами, що мешкають в гуртожитках. Бюлетень був заповнений за №14 в списку партій до Чернівецької міської ради («Рідне місто», перший номер в списку – Віталій Михайлішин, кандидат в окрузі – Ростислав Білик). Як зізнались студенти, вони фотографували бюлетені, аби потім отримати обіцяну заздалегідь винагороду.

5 листопада Ростислава Білика, кандидата в депутати до Чернівецької міської ради від партії «Рідне місто», оголошено в розшук.