Суд у Чехії засудив до 4,5 років в’язниці бойовика “ДНР” з Білорусі

22 Вересня 2020, 14:31

Суд у Празі (Чехія) засудив бойовика так званої "Донецької народної республіки" Алєксєя Фадєєва з Білорусі до 4,5 років в'язниці за "допомогу сепаратистам". Прокуратура не змогла довести його причетність до тероризму. Про це у вівторок, 22 вересня, пише місцеве видання novinky.cz.

 

Як зазначається, суд визнав його винним у допомозі проросійським сепаратистам, хоча спочатку звинувачення будувалося на терористичному акті. За звинуваченням у тероризмі громадянину Білорусі загрожувало до 20 років. Сам Фадєєв провину заперечував і заявив, що знаходився в окремих районах Донецької області, щоб "допомагати людям проти фашистів".

 

Крім того, вирок передбачає депортацію з Чехії на чотири роки.

 

"Не вдалося довести, що підсудний був людиною, яка брала участь в активних бойових діях, і що він стріляв у військовослужбовців української армії", – заявив суддя.

 

На думку суду, Фадєєв займав тільки допоміжні посади. З 2014 по 2016 рік він кілька разів їздив на Донбас. На суді він заявив, що на це його спонукали відеозаписи "звірств з боку нацистських угруповань щодо українських міліціонерів". Фадєєв зізнався, що був задіяний в охороні та патрулюванні, але стріляв тільки під час навчань.

 

Раніше заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов заявив, що на Донбасі Росія використовує найманців із понад 30 країн.