Суд скасував заборону на продаж алкоголю в столичних МАФах

29 Листопада 2016, 15:21

Підприємці через суд скасували заборону на продаж алкогольних напоїв у МАФах, але міська влада запевняє, що не допустить повернення алкоголю у кіоски. Про це повідомив народний депутат, радник мера з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець.

"Мафовики виграли суд у першій інстанції, місто подало апеляцію. Сьогодні справу розглядав Апеляційний суд. Туди прийшло багато мафовиків, відбулися сутички, вони чинили тиск на суд, не пускали у приміщення інших активістів. Врешті суд прийняв рішення на користь мафовиків", – розповів Білоцерковець. 

Він назвав суд "продажним", але наголосив, що "наливайки" у Київ не повернуться. 

"Наразі ми не продовжуємо дозвільні документи тим МАФАм, які продають алкоголь. Але у Київраді вже зареєстрований проект рішення, який викреслить можливість продажу алкоголю чи пива у кіосках. І це рішення вже не зможуть оскаржити у суді", – розповів Білоцерковець.

За його словами, це відбудеться завдяки тому, що з функціоналу МАФів приберуть саме поняття "продаж алкоголю". 

"Раніше місто видавало дозволи на різний функціонал: на торгівлю їжею, квітами, газетами, сигаретами чи алкоголем. Нині з функціоналу МАФів "торгівлю алкоголем" просто приберемо. Місто має такі повноваження. Нам кажуть, що місто не може заборонити продаж алкоголю. Добре. Але місто може саме встановлювати функціонал МАФів", – сказав Білоцерковець.

Він додав, що наразі проект рішення проходить усі необхідні процедури. І висловив сподівання, що кінця року за його прийняття проголосує Київрада.

Нагадаємо, Київська міська рада на пленарному засіданні 17 березня прийняла рішення про заборону продажу алкогольних напоїв у торгових точках, розміщених у малих архітектурних формах.