Суд скасував арешт генерал-майора, якого підозрюють у розтраті бюджетних коштів

29 Січня 2018, 22:42

Апеляційний суд Харківської області розглянув скаргу начальника Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Кожедуба генерал-майора Андрія Алімпієва, якого підозрюють у розтраті, і скасував рішення слідчого судді про його арешт. Про це повідомила прес-секретар Апеляційного суду Харківської області Євгенія Бондаренко.

 

"За результатами розгляду апеляційної скарги Алімпієва колегія суддів постановила скасувати рішення слідчого судді Дзержинського райсуду Харкова від 15 січня про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки він вніс заставу в розмірі 1,5 млн грн", – зазначила Бондаренко.

 

Водночас, за її словами, суд задовольнив апеляційну скаргу захисника підозрюваного лише частково: "Застосувати до підозрюваного Алімпієва запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 1,5 млн грн з урахуванням внесеної раніше суми застави".

 

Як повідомлялося, Алімпієв, 19 січня вийшов на волю під заставу в 1,5 млн грн.

 

Нагадаємо, 30 листопада 2017 року Дзержинський райсуд Харкова обрав арешт, тобто, утримання в СІЗО, на два місяці – до 16 січня 2018 року з можливістю застави в 1,5 млн грн для генерал-майора Андрія Алімпієва, підозрюваного в розтраті 2,4 млн грн держбюджетних коштів. Другий фігурант справи – заступник начальника військового ВНЗ Ігор Нікіфоров узятий під варту на два місяці із запорукою в 1 млн грн. На суді генерал Алімпієв заявив про свою невинність, посилаючись на конфлікт інтересів з керівництвом військової прокуратури, і відмовився від внесення за себе застави.

 

Сторона звинувачення заявляє, що підозрювані, уклавши додаткові договори на постачання палива за завищеною ціною, діяли умисно.

 

17 листопада 2017 року військова прокуратура затримала обох фігурантів за підозрою в тому, що генерал-майор Андрій Алімпієв в період з 10 липня 2016 року по 23 грудня 2016 року, будучи начальником ХНУПС, порушив закон України про здійснення державних закупівель шляхом складання додаткового договору з постачання паливно-мастильних матеріалів на користь 2 фірм: ТОВ "Татнафта-АЗС-Україна" і ТОВ "Мідас-Ойл", внаслідок чого державі нанесено збитків на 2 млн 430 тисяч грн.