Суд розгляне справу щодо розгону Євромайдану після виборів

13 Травня 2014, 15:46

Розгляд перенесено у зв'язку з тим, що головуючий у справі суддя перебуває у дорадчій кімнаті по іншій справі.

На судове засідання з'явився Попов, проте не прийшов Сівкович. В інтерв'ю журналістам Попов сказав, що В.Сівкович направив до суду довідку про те, що хворіє.

На уточнювальне запитання, чи відомо, де перебуває Сівкович – в Україні чи за її межами –  Попов відповів негативно, додавши, що з Сівковичем не спілкується.

Відповідаючи на питання, чи визнає він себе винним і не хвилюється чи за свою долю у зв'язку з висунутими звинуваченнями, Попов сказав: "Я думаю, що мені нічого не може загрожувати, тому що ні в матеріалах досудового слідства, ні навіть у матеріалах тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради доказів вчинення мною злочину не було. Я неодноразово на допитах заявляв про свою непричетність до будь-яких злочинів".

Водночас  Попов зазначив, що вважає відкритий проти нього справу політичною. "Сьогодні політична ситуація дуже така непроста. Якщо по букві закону, то я не хвилююся, якщо політична – то всяке може бути. Безумовно, хвилювання є, я був би не відвертий, якби цього не сказав", – зазначив екс-глава КМДА.

Згідно з рішенням суду, наступне судове засідання має відбутися 26 травня в 14.15 

Як відомо, раніше з'явилася інформація про клопотання від Генеральної прокуратури заступника начальника управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях ГПУ Дмитра Борзих про звільнення Попова і Сівковича від кримінальної відповідальності.

Згодом Генеральна прокуратура спростувала інформація про намагання звільнити від кримінальної відповідальності осіб, які причетні до розгону мирних демонстрантів на Майдані 30 листопада 2013 року.  

Як відомо, справу проти Попова і Сівковича, а також проти екс-керівництва київської міліції, порушили ще за попередньої влади як проти винуватців силового розгону в ніч на 30 листопада 2013 року молоді, яка мітингувала на Майдані Незалежності у Києві проти відмови підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом.

Цей жорстокий розгін дав поштовх тривалому протистоянню народу проти влади Віктора Януковича та його команди, яке завершилося численними жертвами та усуненням попередньої влади.

Нагадаємо, слідство інкримінує Попову причетність до силового розгону Євромайдану в ніч 30 листопада 2013 р. на Майдані Незалежності в Києві.

За часів Януковича ця справа проти Попова була закрита, однак 26 лютого Генпрокуратура відновила це провадження.

Печерський суд 2 березня обрав для Попова запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, але заборонив виїзд за кордон.