Суд розгляне позов до Азарова щодо газових контрактів

4 Квітня 2013, 19:55

НАК "Нафтогаз України"  залучена як третя сторона, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

Юрист пояснив, що відкриття провадження у справі означає, що позивач навів належні та достатні доводи на обґрунтування порушення його права та необхідності його судового захисту.

Зокрема, в заяві, яка адресувалася суду 25 березня 2013 року, позивач обґрунтував порушення свого права посиланням на загальновідомі обставини, а саме, що виконання контрактів на поставку газу від 2009 року є загрозою національній безпеці. "Цим самим, конституційне право позивача на безпеку, яке повинне гарантуватися державою, є порушеним. Держава протиправно не здійснює дій на відновлення порушеного права позивача на безпеку", – вказав юрист.

Як відомо,  директор юридичної компанії Lions Litigate Станіслав Батрин  звернувся з позовом до Кабміну та Фонду держмайна щодо визнання недійсними контрактів на поставку газу від 19 січня 2009 року між ВАТ "Газпром" та НАК "Нафтогаз України".

 Основна позовна вимога полягає в тому, щоб зобов'язати Кабмін скликати позачергові загальні збори акціонерів НАК "Нафтогаз України" та включити в порядок денний позачергових загальних зборів питання про розірвання (або визнання недійсними) контрактів від  2009 року на поставку газу та про обсяги і умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 року по 2019 рік.