Суд РФ залишив майже без змін суворі вироки кримським татарам

24 Грудня 2019, 16:42

Верховний суд Російської Федерації, який розглянув апеляційну скаргу на рішення Північно-Кавказького окружного військового суду м. Ростов-на-Дону фігурантам сімферопольської групи "Хізб ут-Тахрір", залишив чинним вирок, лише на півроку зменшивши терміни кожному з них. Про це у вівторок, 24 грудня, повідомляє "Кримська солідарність" у Facebook.

 

"Вирок: Абдуллаєв Теймур – 16 років 6 місяців і 1 рік 4 місяці адміністративного нагляду, Абдуллаєв Узеїр – 12 років і 6 місяців, Ісмаїлов Рустем – 13 років і 6 місяців, Джемаденов Еміль – 11 років і 6 місяців, Саледінов Айдер 11 років і 6 місяців виправної колонії суворого режиму", – йдеться у повідомленні.

 

За повідомленням Кримської солідарності, прокурор, який виступив у суді, заявив, що сторона обвинувачення не знайшла "підстав для задоволення апеляційних скарг".

 

"Ми вважаємо, що підстав для скасування вироку немає, просимо залишити його без змін, а апеляційну скаргу без задоволення", – заявив прокурор.

 

Адвокат Едем Семедляєв, який виступив у дебатах, заявив, що з першого судового засідання йому, як адвокату, а також його підзахисному Джемаденову була незрозуміла суть обвинувального висновку, в якому використовувалися такі формулювання, як "з невстановленої слідством дати, при невстановлених слідством обставинах, у невстановлений час".

 

На думку адвоката Рустема Кямілєева, суд при винесенні вироку його підзахисному Рустему Ісмаїлову використовував «неприпустимі докази".

"Вивчивши докази, я прийшов до висновку, що ці докази неприпустимі, проте суд їх врахував. Акцентуючи увагу на четвертій Женевській конвенції від 12 серпня 1949 р. Росія є підписантом цієї конвенції, проте Росія ігнорує її ", – заявив у суді адвокат.

 

Адвокат Ліля Гемеджі у своєму виступі в дебатах відзначила, що "звинувачення будь-яких організацій в екстремістській та терористичній діяльності вимагає скрупульозного дотримання прав цих організацій, бо ціна судової помилки непомірно зростає".

 

"Справа стосовно різних відповідачів необгрунтовано об'єднана в одне провадження. Оптовий розгляд питання про припинення діяльності різних організацій у рамках однієї цивільної справи призводить до утиску прав відповідачів … Наші підзахисні отримали великі терміни, незважаючи на відсутність будь-яких доказів їхньої провини", – сказала Гемеджі.

 

Як повідомлялося, у вівторок, 24 грудня, у Москві розпочався розгляд апеляційної скарги на вирок фігурантам першої сімферопольської групи "справи Хізб ут-Тахрір". У залі суду були присутні міжнародні спостерігачі та представники посольства США.

 

18 червня 2019 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років суворого режиму, Узеїра Абдуллаєва – до 13 років, Рустема Ісмаїлова – до 14 років, Айдера Саледінова і Еміля Джемаденова – до 12 років кожного.