Суд продовжив запобіжний захід Крисіну

24 Травня 2018, 15:27

У Києві Дарницький райсуд продовжив запобіжний захід у вигляді арешту для Юрія Крисіна, якого звинувачують у протидії активістам Революції Гідності в 2014 році, викраденні та тортурах людей. Відповідне рішення суд ухвалив у четвер, 24 травня.

 

Так, Крисіна залишила під вартою до 20 липня.

 

Як зазначається, сторона обвинувачення обґрунтувала необхідність задоволення клопотання певними ризиками, а саме вплив Крисіна на свідків та потерпілих у відповідній кримінальній справі, а також ухилення від судового процесу.

 

У свою чергу, адвокати підозрюваного Тетяна Гнатюк, Ігор Василенко, Євген Солодко втретє без поважної причини не з'явились на засідання, зазначивши, що не були повідомлені про дату і час.

 

Згідно з повідомленням, Крисін просив перенести засідання на 25 травня, дочекавшись прибуття своїх приватних захисників. Однак суд вирішив продовжити розгляд справи за участі державного адвоката – Вікторії Поправки, котра заперечувала задоволення клопотання щодо продовження арешту, посилаючись на те, що ризики озвучені прокуратурою це лише припущення.

 

Втім даний захисник була залучена на окрему процесуальну дію, а саме: розгляд клопотання щодо продовження арешту, тож зачитування обвинувального акту за відсутності постійних адвокатів Крисіна не відбулось.

 

Водночас суд попросив Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Києва дати оцінку діям захисників Крисіна.

 

Нагадаємо, що у Києві Дарницький райсуд у четвер, 29 березня, обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб без внесення застави Юрію Крисіну, якого звинувачують у протидії активістам Євромайдану в 2014 році, викраденні та тортурах людей.

 

15 березня Дарницький районний суд міста Києва дав дозвіл на примусовий привід Юрія Крисіна, якого підозрюють у злочинах скоєних впродовж 18-20 лютого 2014 року, на наступне судове засідання.

 

4 березня близько 50 учасників "Автомайдану", С14 та представників інших громадських організацій пікетували будинок "тітушки" Юрія Крисіна, засудженого умовно за причетність до вбивства у 2014 році журналіста В’ячеслава Веремія.

 

У ніч на 19 лютого 2014 року на розі вулиць Володимирської та Великої Житомирської в центрі Києва «тітушки» вбили журналіста Веремія. Спочатку його сильно побили, а потім вистрілили в спину.

 

18 вересня 2015 року начальник управління спецрозслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що вбивцею Веремія є людина на ім'я Джалал Алієв. За неофіційною інформацією, вбивця воював на боці бойовиків «ДНР» і був убитий у Горлівці в липні 2015 року.

 

22 грудня 2017 року «тітушці» Крисіну, який добивав битою пораненого журналіста, суддя Шевченківського райсуду Києва Олег Линник виніс вирок у вигляді 4 років позбавлення волі з відстрочкою покарання терміном на два роки. Таким чином, якщо протягом двох років Крисін не вчинить кримінальних злочинів, він буде звільнений від відбування покарання в місцях позбавлення волі.

 

26 лютого журналіст Богдан Кутєпов на своїй сторінці в Facebook повідомив, що Крисін у зв’язку з розглядом апеляції на вирок сховався у дитячому відділенні Інституту серця, де активісти облили його зеленкою.

 

1 березня Апеляційний суд Києва березня відклав розгляд скарги на вирок Крисіну до 19 березня і зобов’язав поліцію примусово привести його на судове засідання.