Суд продовжив арешт ініціатора створення “Харківської народної республіки”

2 Серпня 2016, 16:04

Київський райсуд Харкова під час засідання у вівторок, 2 серпня, продовжив до 1 жовтня арешт координатора організації "Південний схід" Юрія Апухтіна. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Харківщини.

"Сьогодні у суді продовжено запобіжний захід (у вигляді тримання під вартою – Ред.) на 60 днів, до 1 жовтня. Сьогодні планували допитати двох експертів НДІ судових експертиз ім. Бокаріуса. Але один з них виявився у відпустці, тому допит перенесли на наступне засідання", – повідомили у прокуратурі

Нове засідання призначили на 22 серпня.

Апухтіну інкримінували організацію масових заворушень, які супроводжувалися погромами (ч. 1 ст. 294 Кримінального кодексу) та публічними закликами до насильницької зміни конституційного ладу України, захоплення державної влади (ч. 3 ст. 109 Кримінального кодексу).

Нагадаємо, обвинувачення вважає Апухтіна організатором масових заворушень у квітні 2014 року у будівлі Харківської облдержадміністрації. Він неодноразово публічно закликав до зміни конституційного ладу, невизнання існуючої державної влади, створення "Харківської народної республіки" і так званої "Конституції ХНР".