Суд продовжив арешт екс-бійцю ЗСУ, що перейшов на бік окупантів Криму

28 Вересня 2017, 17:42

Дарницький районний суд Києва у четвер, 28 вересня, продовжив арешт колишньому українському військовому Максиму Одинцову до 24 листопада. Про це повідомив адвокат Одинцова Валентин Рибін.

«Максим Одинцов пробуде у в'язниці до 24 листопада. За його статтею іншого запобіжного заходу не передбачено, крім як утримання під вартою», – сказав Рибін.

Зазначимо, що Рибін був одним із адвокатів російських військових Алєксандра Алєксандрова та Євгена Єрофєєва, яких у квітні 2016 року обміняли на українську льотчицю Надію Савченко.

Нагадаємо, військовослужбовці Максим Одинцов і Олександр Баранов були затримані у результаті проведення спецоперації СБУ 20 листопада 2016 року на адміністративному кордоні з Кримом. Проходячи службу в одній з військових частин на території Криму, під час окупації півострова вони не виконали наказ прибути на нове місце служби і залишилися на окупованій території, тим самим вчинивши дезертирство. Згодом вони уклали контракти про проходження військової служби у ЗС РФ. Під час допиту, за словами глави СБУ Василя Грицака, затримані визнали провину.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав затримання СБУ військовослужбовців «незаконною провокацією».

Генеральне консульство Росії в Одесі направило українській стороні ноту з проханням надати копії документів, що засвідчують особу і громадянство затриманих на адмінкордоні з окупованим Кримом Олександра Баранова та Максима Одинцова.

Розгляд кримінального провадження стосовно Одинцова розпочався у лютому в Дарницькому райсуді Києва. Захист клопотав про об’єднання двох справ в одну, проте суд відмовив.