Суд продовжить розглядати закон про люстрацію

3 Березня 2020, 18:00

Конституційний Суд продовжить розглядати подання щодо конституційності закону «Про очищення влади» на наступних засіданнях. Про це «Укрінформу» повідомили в суді у вівторок, 3 березня.

 

«Велика палата Конституційного Суду під час закритого засідання розглянула подання стосовно конституційності закону «Про очищення влади». Розгляд цієї справи буде продовжено під час наступних засідань», – йдеться в повідомленні.

                                                                                                                           

Нагадаємо, у 2014 році Верховна Рада ухвалила закон «Про очищення влади» (люстрацію). Ним забороняється обіймати певні високі посади на державній службі особам, які обіймали сукупно не менше одного року визначені законом посади на державній службі у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року. Нині в Єдиному державному реєстрі осіб, щодо яких застосовано положення закону, перебувають 893 особи.

 

17 жовтня 2019 року Європейський суд з прав людини у справі «Полях та інші проти України» постановив, що звільнення державних службовців на підставі закону «Про очищення влади» призвело до порушення їхніх прав.