За її словами, на сьогоднішнє судове засідання Микола Мельниченко прийшов без адвоката, пояснивши, що не потребує його послуг.
Крім того, як зазначила адвокат, на частину її запитань Мельниченко відмовився давати відповіді, «і суд цьому сприяв», оскільки не наполягав, щоб свідок відповідав.
Як сказала Теличенко, таку свою позицію екс-майор УДО обґрунтовував тим, що відповіді на подібні запитання він уже давав на допиті як свідок в іншій справі – щодо порушення кримінальної справи відносно колишнього президента Леоніда Кучми.
У свою чергу Мельниченко вважає, що адвокат дружини Гонгадзе задає йому недоречні запитання. "У мене йде конфлікт з представницею Гонгадзе Валентиною Теличенко, тому що я абсолютно переконаний, що ті питання, які вона задає, до цього процесу не мають жодного відношення", – сказав екс-майор.
Мельниченко зазначив, що, приміром, Теличенко цікавилася на судовому засіданні, де він зберігає оригінали записів і хто йому допомагав вести запис у кабінеті Кучми.
На думку співробітника президентської охорони, Теличенко задає ці питання для того, щоб у суду виникли сумніви, що йому можна довіряти як свідку.
Мельниченко вважає, що ці технічні питання потрібно буде задати під час суду над Кучмою, "якщо такий колись буде".
Наступне судове засідання відбудеться 27 листопада об 11.00.
Нагадаємо, Миколу Мельниченка викликали на допит як свідка у справі Олексія Пукача 22 листопада. Однак тоді допит Мельниченка в суді було перенесено через відсутність доступу до державної таємниці у його адвоката.
Печерський райсуд Києва в закритому режимі розглядає справу за звинуваченням екс-начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача у вбивстві Георгія Гонгадзе.
Генеральна прокуратура 31 березня 2011 року затвердила обвинувальний висновок і передала до суду для розгляду по суті цю кримінальну справу.
За даними Генпрокуратури, досудовим слідством встановлено, що Пукач у травні-вересні 2000 року перевищив владу і свої службові повноваження стосовно громадського діяча Олексія Подольського і журналіста Гонгадзе, і 17 вересня 2000 року навмисно скоїв убивство останнього.