Суд позбавив Власенка депутатського мандата

Акценти
6 Березня 2013, 17:15

Зокрема, суд встановив, що захист будь-якої особи у суді нерозривно пов'язаний зі статусом адвоката та адвокатською діяльністю, зробивши з цього висновок про те, що Власенко адвокатську діяльність у зазначений у законі строк не припинив, тому є сумісником і мусить бути позбавлений депутатського мандата.

«Подання заяви Власенком 21 лютого до Вищої дисциплінарної комісії адвокатів не спростовує факту його зайняття адвокатською діяльністю», – оголосили судді.

У своєму рішенні вони також зазначили, що депутат ПР Володимир Мисик, який 19 лютого звернувся з відповідним поданням та регламентний комітет  діяли у межах закону.

«Судова колегія прийшла до висновку, що дії регламентного комітету не суперечили закону», – оголосив суддя Зайцев.

«Суд постановляє адміністративний позов Голови Верховної Ради Володимира Рибака задовольнити, достроково припинити депутатські повноваження нардепа Сергія Власенка від 6 березня 2013 року. Постанова суду є остаточною і не підлягає перегляду»,  – оголосили вирок судді.

22 лютого Власенко заявив, що подав заяву до Ради адвокатів України з проханням скасувати його адвокатське свідоцтво. Він зазначив, що відповідно до чинного законодавства право на заняття адвокатською діяльністю припиняється з дня подання заяви, однак це не позбавляє його права продовжувати бути захисником екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Власенко неодноразово підкреслював, що є не адвокатом, а захисником Тимошенко. 

Між тим, регламентний комітет Верховної Ради ухвалив рішення про позбавлення депутатських повноважень Власенка та члена фракції Партії регіонів Андрія Веревського. З відповідними позовами до Вищого адміністративного суду України звернувся голова Верховної Ради Володимир Рибак.

94