Печерським райсудом Києва за клопотанням прокуратури повторно накладено арешт на майно та корпоративні права колишнього першого заступника голови ради директорів «Дельта Банку».
Про це сказано у повідомленні столичної прокуратури.
Зазначається, вказана особа є підозрюваним у кримінальному провадженні, розпочатому за заявою уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за ч.2 ст.364-1 КК України (зловживання повноваженнями).
В рамках розслідування Печерським райсудом було накладено арешт на корпоративні права, а також рухоме та нерухоме майно (а саме: квартири, будинки, земельні ділянки, автомобілі, паркомісця), оформлені на підозрюваного та членів його родини на загальну суму близько 450 млн грн.
«Однак, як стало відомо, у подальшому слідчий суддя Печерського районного суду задовольнив клопотання адвокатів підозрюваного та скасував вищевказані арешти», – йдеться в повідомленні.
У зв’язку з цим прокуратура Києва звернулась до суду із клопотаннями про повторне накладання арештів, які було задоволені у повному обсязі.
Також у відомстві додали, що «внаслідок принципової позиції та вчасного реагування прокуратури вдалося не допустити незаконного відчуження майна підозрюваної особи».
Крім того, за фактом винесення суддею завідомо неправосудного рішення про скасування арештів прокуратура Києва внесла відомості до ЄРДР за ст. 375 КК України, підкреслюється в повідомленні.
Нагадаємо, першого екс-заступника голови ради директорів «Дельта Банку» Віталія Масюру підозрюють в розкраданні з банку понад 50 млн доларів (1,2 млрд гривень). Повідомлення поки що не було вручене безпосередньо Масюрі, оскільки сам він, за даними слідства, 22 січня 2015 року покинув Україну і зараз перебуває в Лондоні.
У рамках проведення слідчих дій Печерський суд вже заарештував майно Масюри і його найближчих родичів: об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, а також 15 автомобілів, серед яких 4 Range Rover, Bentley Continental GT, Mercedes Gl- і S-класу, Audi R8, Audi A8, BMW 7-ї серії, Toyota Land Cruiser Prado.
Як відомо, раніше правоохоронні органи проводили слідство щодо доведення «Дельта Банку» до банкрутства, але жодних підозр чи звинувачень відносно посадових осіб і власників досі оголошено не було.