Суд повернув державі 14 гектарів лісу на Київщині

2 Березня 2015, 10:00

Суд повернув державі лісову ділянку площею 14,85 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Про це свідчить рішення Обухівського районного суду від 12 січня.

2 листопада 2007 року голова Київської облдержадміністрації своїм розпорядженням вилучив з постійного користування ДП «Київське лісове господарство» ділянки загальною площею 14,85 га, змінив їх цільове призначення на категорію земель сільськогосподарського призначення і передав їх у власність 14 громадянам, які наприкінці грудня того ж року продали ділянки одній особі.

27 березня 2009 року Київська ОДА змінила цільове призначення – для будівництва та обслуговування готельно-ресторанних та торгівельних комплексів.

Суд вказав, що голова Київської ОДА перевищив свої повноваження, відчуживши лісову ділянку, якою має право розпоряджатися лише Кабмін. Вказана ділянка віднесена до категорії лісів першої категорії.

Суд скасував розпорядження Київської ОДА, визнав недійсними договори купівлі-продажу земельних ділянок та держакт на право власності на ділянку площею 14,85 га. Суд визнав право власності на цю ділянку за державою в особі Кабміну і повернув її в постійне користування «Київського лісового господарства».

Громадянин, який став єдиним власником ділянки і планував забудувати її, подав апеляційну скаргу на це рішення суду. Його ПІБ не повідомляється.