Суд повернув авіакомпанію Коломойського у власність держави

30 Березня 2017, 18:28

Рішенням господарського суду 30 березня було вирішено 94,5% акцій ПАТ "Авіаційна компанія "Дніпроавіа" (Дніпро) списати на користь держави. Про це написав у Facebook генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Як повідомила прес-служба Генпрокуратури,  у серпні 2009 року між Фондом державного майна України та товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір купівлі-продажу пакета акцій ВАТ «Авіаційна компанія «Дніпроавіа» кількістю майже 112 млн штук простих іменних акцій, що становить понад 94,5 % статутного капіталу номінальною вартістю майже 28 млн грн.

"Проте, вказане товариство не виконало пункти договору та концепції післяприватизаційного розвитку ВАТ АК «Дніпроавіа» щодо передачі державі штучної злітнопосадкової смуги площею 2860 х 44 кв м, радіомаячної системи та земельних ділянок, на яких вони розташовані, для створення на їх базі державного підприємства, а також не сплатило суму інвестицій у розмірі 739 млн грн. У зв’язку з цим прокуратурою Дніпропетровської області здійснено вступ у справу на захист інтересів держави. Наразі судом прийнято рішення про розірвання договору купівлі-продажу та повернення вказаних акцій державі", – ідеться в повідомленні.

Міський голова Дніпра Борис Філатов минулого звернувся до керівництва держави з проханням допомогти в демонополізації місцевого аеропорту.

"У мільйонному місті немає аеропорту. Він належить приватному власнику, який зловживає монопольним становищем. Це викликає абсолютно чітке роздратування серед громадян. І я просив би керівництво держави посприяти місту у вирішенні питання з аеропортом", – сказав він в ході виступу на засіданні Ради регіонального розвитку в Києві.

Раніше, в лютому 2017 року, міністр інфраструктури Володимир Омелян вказував на обмеження ринку для авіакомпаній з боку міжнародного аеропорту Дніпра.

"Всі аеродроми демонструють зростання. Крім одного – в місті Дніпро, де вирішили "пограти" в монополію і обмежити ринок", – відзначав він.

За даними Державної авіаційної служби України, аеропорт Дніпра в 2016 році скоротив пасажиропотік на 17,7%. Скороченням пасажиропотоку в минулому році відзначився крім Дніпра тільки аеропорт Ужгорода.

Аеропортом Дніпра управляє авіакомпанія "Дніпроавіа". Фонд держмайна України наприкінці серпня 2009 року продав 94,572% акцій "Дніпроавіа" ТОВ "Галтера". В результаті авіакомпанією після приватизації через "Галтера" володіє фінансово-промислова група "Приват", співвласником якої є бізнесмен Ігор Коломойський.

Нагадаємо, 18 грудня Кабмін підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід Приватбанк у Ігоря Коломойського у стовідсоткову державну власність