Суд попросив прокурорів не називати клієнтів Манафорта з України олігархами

2 Серпня 2018, 11:26

У Сполучених Штатах Америки в окружному суді Александрії, що в штаті Вірджинія, суддя Томас Елліс, який веде справу колишнього радника передвиборчої кампанії  президента Дональда Трампа та лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта, попросив прокурорів утриматися від терміна "олігархи" при згадці українських клієнтів політтехнолога. Про це повідомляє  Associated Press.

 

За його словами, бути багатим – не злочин і термін "олігархи" не стосується обвинувачень у справі.

 

Крім того, Елліс зауважив, що, вживаючи слово "олігархи", Манафорта пов'язують з "мерзенними людьми, тому він і сам є мерзенним".

 

 

"Це не той метод, який ми використовуємо в Америці", – наголосив суддя.

 

Раніше федеральний прокурор Узо Асоні оголосив основні обвинувачення, висунуті політконсультанту Полу Манафорту. За словами прокурора, політтехнолог ставив себе вище за американське законодавство.  Так, сторона обвинувачення заявила, що політтехнолог відкрив 30 рахунків у трьох країнах, щоб приховати доходи від роботи в Україні. 

 

Нагадаємо,під час засідання суду адвокат Манафорта Томас Зенле заявив, що політтехнолог отримував незареєстровані доходи, бо це було умовою його українських бізнес-партнерів.  

 

Також 15 червня президент США Дональд Трамп назвав "нечесним" рішення суду про взяття під варт колишнього радника передвиборчої кампанії президента Пола Манафорта. 

 

25 червня суд змінив запобіжний захід для екс-голови передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта з домашнього арешту на утримання під вартою. Суддя скасував перебування Манафорта під домашнім арештом після того, як прокурори заявили, що Манафорт спробував втрутитися в справи свідків.

 

15 травня у США суддя Федерального суду округу Колумбія Еймі Берман Джексон відмовилася закрити справу, яку порушив Мюллер проти лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта.

 

4 травня Мюллер заявив, що планує викликати на засідання суду 70 осіб. 

 

Додається, що 15 березня захист Манафорта заявив, що вимагатиме суд зняти з нього звинувачення у лобіюванні інтересів Януковича і відмиванні грошей. Суддя III окружного суду США в східному окрузі Вірджинії Томас Еллі повідомив про те, що Манафорту може загрожувати в цілому 305 років в'язниці. Тобто згідно з заявою судді, у політтехнолога є всі шанси провести залишок життя за ґратами.

Як повідомлялося, окружний суд східного округу Вірджинії у США помістив Манафорта під домашній арешт з вимогою носити електронний браслет та заставою у 10 млн доларів.