Суд підтримав анулювання ліцензії «Українській біржі» з російським корінням

9 Липня 2024, 13:06

Київський окружний адміністративний суд вирішив не задовольняти позов АТ «Українська біржа» проти Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Компанія вимагала скасування рішення про анулювання ліцензії.

Про це йдеться у повідомленні НКЦПФР.

Товариство не погодилось із рішенням Комісії щодо анулювання ліцензії. Натомість регулятор пояснює свої дії тим, що серед учасників «Української біржі» є підсанкційна особа, а отже ця людина не може володіти істотним пакетом акцій будь-якого ліцензіата НКЦПФР.

У компанії вимагали визнати постанову регулятора неправомірною й скасувати її. Однак суд захистив інтереси України та не підтримав біржу з російським корінням.

Довідково. АТ «Українська біржа» заснували у 2008 році. Основним акціонером та ініціатором створення стала московська біржа. У її володінні на той момент були 49% акцій товариства. Решту цінних паперів ділили між собою 21 українська компанія.

Нині єдиним власником значної частки акцій (24,26%) біржі є Тимур Турлов, який потрапив під українські санкції у 2022 році. Серед обмежень щодо нього, які діятимуть щонайменше 5 років, блокування активів.

Також міноритарним акціонером (2,49%), через «Сбербанк росії» та ланцюжок офшорних компаній, є Міністерство фінансів російської федерації.

Позначки: