Суд переніс розгляд справи про диктаторські закони через відрядження адвокатів Януковича до Москви

15 Травня 2017, 18:04

Печерський райсуд Києва відклав розгляд питання про призначення процедури спеціального досудового розслідування стосовно екс-президента Віктора Януковича у справі про так звані «диктаторські закони» 16 січня 2014 року. Про це повідомив кореспондент Тижня з приміщення суду.

На початку засідання суддя Христина Гладун зачитала клопотання адвокатів Януковича Віталія Сердюка та Ігоря Федоренка про відкладення розгляду через їхнє відрядження до Москви на період 15-18 травня.

Представник прокуратури Андрій Нескородяний не заперечував проти задоволення клопотання. За його словами, законом передбачено, що розгляд судом питання про призначення процедури спеціального досудового розслідування можливий тільки у присутності захисників підозрюваного.

Суддя Гладун перенесла засідання на 11:30 29 червня «з урахуванням відпусток».

Процедура спеціального досудового розслідування у подальшому може відкрити можливість для заочного засудження підозрюваних. За законом така процедура призначається «стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук».

Читайте також: Сім справ Віктора Януковича

У середу, 17 травня, суддя Гладун розгляне аналогічне клопотання прокуратури у цій же справі стосовно двох екс-нардепів Андрія Пінчука та Віталія Калюжного. Усіх підозрюють в організації фальсифікацій під час голосування депутатів у Верховній Раді 16 січня 2014 року.

Як повідомлялося, за словами начальника головного управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, загалом за фальсифікації голосувань у Верховній Раді і складення підроблених документів, притягнуто 13 осіб, по трьох із них обвинувальний акт направлений до суду, інші перебувають в розшуку.

Нагадаємо, також у справі про ухвалення «диктаторських законів» обвинувачують екс-нардепів Сергія Гордієнка, Олександра Стояна і Олександра Єфремова. 26 лютого судді взяли самовідвід у справі Гордієнка, а до того суди повертали обвинувальні акти на доопрацювання у прокуратуру.

Також нагадаємо, у четвер, 4 травня, Оболонський районний суд розпочав підготовче засідання у справі про державну зраду Януковича. Суд частково задовольнив клопотання захисників Януковича, дозволивши йому участь по відеозв'язку та переніс підготовче засідання на 18 травня 10.00 годину.

103