Суд переніс розгляд справи Януковича у держзраді

3 Серпня 2017, 12:10

У четвер, 3 серпня, Оболонський районний суд Києва переніс слухання справи за обвинуваченням екс-президента України Віктора Януковича у державній зраді на 10 серпня. Про це повідомив кореспондент "Інтерфакс-Україна".

Зазначається, що під час судового засідання в четвер державний адвокат Віталій Мешечек просив суд надати йому місяць для ознайомлення з матеріалами справи з 1 по 28 том. Однак суд відмовив йому в цьому, зазначивши, що на наступних засіданнях будуть вивчатися докази, з якими захисник вже ознайомлений – з 29 по 51 тому.

Після цього сторона держобвинувачення попросила про допит свідка Юрія Сергєєва, який в 2014 році займав посаду постійного представника України при ООН і був присутній на засіданні Ради безпеки ООН, що проживає на території США, і в певні дні буде знаходитися на території України, і суд задовольнив це клопотання , зазначивши, що свідчення цього свідка для всіх учасників процесу. Свідка викликали на 15 серпня 14:00.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича, 29 червня суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження, оскільки Янукович не з'являється на засідання. У лютому 2014 року Янукович втік на територію РФ.

5 липня Янукович заявив, що вирішив відкликати своїх адвокатів у справі про державну зраду. Відтак йому призначили безкоштовного державного адвоката Віталія Мешечка. Суд дав адвокатові три тижні на ознайомлення з матеріалами й оголосив перерву до 3 серпня.