Апеляційний суд Києва переніс на 29 червня розгляд скарги прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо розмірів застав, призначених раніше затриманим за розкрадання газу компанії «Укргазвидобування» Валерію Постному та Олегу Рябошапці. Про це повідомили у прес-службі Національного антикорупційного бюро.
«Судовий розгляд скарги щодо застави Рябошапці перенесено через відсутність одного з чотирьох адвокатів, які захищають підозрюваного. На думку сторони захисту, це обмежує право підсудного на повноцінний захист. Підставою для прийняття рішення про перенесення слухання справи щодо застави Постному став поганий стан здоров’я підозрюваного, через що він не може виступати у суді. Однак сторона захисту не надала жодних медичних довідок, які б підтверджували діагностування важкого захворювання», – йдеться у тексті.
За словами заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимира Кривенка, обидва підозрювані відігравали ключові ролі у корупційній схемі з розкрадання газу, а тому прокуратура наполягає на тому, щоб винесені їм застави були співмірними зі збитками, яких зазнала держава внаслідок діяльності цих осіб.
«Для Постного антикорупційні прокурори вимагають призначення запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів із визначенням застави у розмірі 1 млрд 613 млн 225 тис. грн, а для Рябошапки – тримання під вартою строком на 60 днів із визначенням застави у 250 млн грн», – додали у НАБ.
Як відомо, 22 червня Постного та Рябошапку затримали на виході із Лук’янівського слідчого ізолятора одразу після звільнення під заставу, визначену Солом’янським судом раніше як альтернативу при обранні запобіжного заходу. Перед цим Постного та Рябошапку заарештували та взяли під варту 18 червня за рішенням Солом’янського районного суду з альтернативою застави 1 млн грн та 1,5 млн грн відповідно. Для порівняння – сума застав, призначених іншим вісьмом затриманим учасникам «газової схеми» становить від 50 млн грн до 200 млн грн.
Нагадаємо, що за попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн, з яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства, а 1,3 млрд грн – несплачена сума ренти за користування надрами.
16 червня керівник САП Назар Холодницький також зареєстрував у Верховній Раді погоджене із Генеральним прокурором України подання про надання згоди на затримання та арешт народного депутата Олександра Онищенка як одного з організаторів розкрадання державного газу. Зазначимо також, що Онищенко 21 червня прибув до Національного антикорупційного бюро для з'ясування свого статусу.