Суд переніс розгляд скарги авіакомпанії “Сибирь” до Міноборони України у справі катастрофи літака

12 Березня 2012, 19:49

Київський апеляційний господарський суд переніс розгляд оскарження рішення Господарського суду Києва, що відмовило в позові авіакомпанії "Сибирь" (Росія) про стягнення з Міністерства оборони України збитків у розмірі $15,32 млн у зв'язку з катастрофою пасажирського літака Ту-154, що належав авіакомпанії.

На засіданні виступив представник "Сибири" Максим Собков, який дав додаткові пояснення до відповіді Міноборони на апеляційну скаргу, після цього сторони почали обмінюватися питаннями. На наступному засіданні сторони продовжать ставити один одному питання, а також зможуть заявити клопотання. Засідання суду призначено на 14:15.

Нагадаємо, 6 вересня 2011 року Госпсуд Києва відмовився зобов'язати Міноборони й Державне казначейство України відшкодувати "Сибири" понад $15 млн за нанесені компанії збитки при катастрофі Ту-154. Літак Ту-154, що летів з Тель-Авіва (Ізраїль) у Новосибірськ (Росія), розбився над Чорним морем 4 жовтня 2001 року. Загинули всі люди, що перебували на борту, – 66 пасажирів (переважно громадяни Ізраїлю) і 12 членів екіпажу (громадяни Росії).

Причиною катастрофи довгий час вважалося (на підставі висновків МАК, що проводила розслідування) влучення зенітної ракети, запущеної під час навчань української армії. Юридично Україна не була визнана винною в катастрофі, однак вона добровільно виплатила Росії компенсацію в сумі $7,8 млн та $7,5 млн компенсації Ізраїлю, а тодішній міністр оборони Олександр Кузьмук був відправлений у відставку.

У січні 2011 року на розгляді позову "Сибири" було оголошено, що, відповідно до нових розрахунків Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, влучення ракети не могло стати причиною катастрофи лайнера.