Суд переніс розгляд апеляції Тимошенко на 20 грудня

14 Грудня 2011, 19:26

Таке рішення оголосила головуюча на засіданні суддя Олена Сітайло.

Початок засідання призначено на 10:00.

"Колегія суддів дійде висновку про необхідність оголошення перерви для надання третьої можливості засудженій Тимошенко взяти участь в апеляційному розгляді справи", – сказала суддя.

Суд також ухвалив витребувати в керівництва Лук'янівського СІЗО довідку про стан здоров'я Тимошенко із зазначенням діагнозу її захворювання та висновку про можливість участі в судовому засіданні.

Зазначимо, держобвинувачення просило суд продовжити розгляд апеляції Тимошенко без участі в засіданні засудженої.

"Усі можливості для участі засудженої Тимошенко в апеляційному розгляді кримінальної справи щодо неї були надані з урахуванням того, що вона своїм правом не бажає скористатися. Ми вважаємо за можливе продовжувати подальший розгляд справи в суді апеляційної інстанції без неї", – заявив прокурор Олександр Микитенко.

При цьому захисник Тимошенко Юрій Сухов уважає продовження розгляду апеляції по суті без екс-прем'єра незаконним. "Розглядати згідно з чинним Кримінально-процесуальним кодексом апеляцію Тимошенко без її участі неможливо", – сказав він.

При цьому суддя перед тим, як поставила це питання на обговорення, зазначила, що Тимошенко була належним чином проінформована про проведення засідання по апеляції на її вирок і сама відмовилася їхати на суд.

Також Сітайло зачитала акт, складений медиками Лук'янівського слідчого ізолятора за результатами огляду Тимошенко вранці у середу, 14 грудня, відповідно до якого не встановлено протипоказань для її участі в засіданні.

Зазначимо, що державний обвинувач Лілія Фролова підозрює Тимошенко в симуляції хвороби з метою не брати участь у засіданні Апеляційного суду Києва, де слухається апеляція на її вирок.

Раніше депутат Верховної Ради від фракції "Блок Юлії Тимошенко-"Батьківщина" Сергій Власенко заявив про фальсифікацію висновку про дозвіл Тимошенко бути присутнім на засіданні Апеляційного суду Києва під час розгляду апеляції у її справі.

13 грудня і 14 грудня Тимошенко не з'явилася в суд через сильні болі в області попереку.

14 грудня Апеляційний суд відмовився звільнити Тимошенко з-під арешту, а також відмовився поновити судове слідство у "газовій" справі.