Суд передав справу «діамантових прокурорів» до ВАСУ

30 Вересня 2019, 16:22

У понеділок, 30 вересня, Голосіївський суд Києва задовольнив клопотання прокурора про направлення справи «діамантових прокурорів» до Вищого антикорупційного суду. Про це повідомив «Судовий репортер».

 

Прокурори обґрунтовували своє клопотання тим, що справа за ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) ККУ підслідна НАБУ. Колегія суддів клопотання задовольнила, незважаючи на те, що у липні 2015 році на момент можливого скоєння злочину НАБУ не здійснювало своїх функцій і справу розслідувала Генпрокуратура.

 

Зазначено, що у разі, якщо справу таки повернуть назад в Голосіївський суд, то її розглядатиме спочатку інша колегія суддів.

 

Нагадаємо, у 2015 році за підозрою в отриманні великого хабара затримали першого заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна та заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця. В ході обшуків у них було вилучено кошти на загальну суму близько 500 тисяч доларів. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.

 

Справа розглядалася в Голосіївському суді з березня 2016 року. Процес зупинився на стадії допиту свідків, явку яких не вдавалося забезпечити.