Суд окупованого Криму призначив Умерову примусову психіатричну експертизу

11 Серпня 2016, 15:05

Суд задовольнив клопотання слідчого УФСБ про переміщення заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова в стаціонар для проведення судово-психіатричної експертизи. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив перший заступник голови Меджлісу Наріман Джеляль.

Раніше повідомлялося, що Умерова із залу суду "швидка" забрала в лікарню, є небезпека інфаркту.

Нагадаємо, 12 травня співробітники ФСБ РФ вручили Ільмі Умерову підписку про невиїзд і відвезли в ФСБ в Сімферополі. У нього вдома співробітники ФСБ проводили обшук.

"Прокурор" анексованого Криму Наталія Поклонська повідомляла, що "в березні 2016 року громадянин Умеров, перебуваючи на території України, виступав в прямому ефірі телеканалу АТR, де публічно закликав до необхідності порушення територіальної цілісності РФ. Потім виступи Умерова були розміщені в мережі інтернет".

У зв'язку з цим слідчі кримського управління ФСБ РФ порушили кримінальну справу стосовно Умерова за підозрою до закликів до порушення територіальної цілісності РФ. 

13 травня прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальне провадження за фактом затримання Умерова співробітниками ФСБ РФ на території анексованого Криму за ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч. 2 ст. 162 КК України (порушення недоторканності житла).