Суд оголосив вирок лідеру одеського “антимайдану”

13 Грудня 2018, 18:05

Приморський районний суд Одеси заочно засудив до п'яти років в'язниці одного з учасників одеського "антимайдану" Дениса Яцюка, його визнали винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Відповідний вирок суд виніс наприкінці листопада.

 

Слідство встановило, що 2 травня 2014 року, у день масових заворушень в Одесі, Яцюк записав відеозвернення з Криму. На запису він закликав приєднуватись до "протестного руху" в Одесі та інших містах, спрямованого на відділення південно-східних регіонів від України.

 

Одесит висловив підтримку сепаратистським угрупованням, "іронізував з приводу унітарності держави Україна" та стверджував, що після подій, які склалися в Одесі "єдиної України бути не може". Запис був оприлюднений на сторінці групи "Одесская дружина – Антимайдан" та особистій сторінці Яцюка у соцмережі "ВКонтакте".

 

Також його опублікували на сайті "Одесса Медиа", як стверджує слідство, за вказівкою обвинуваченого.

 

"У результаті вищевказаних умисних протиправних дій Яцюка, до невизначеної, але значної кількості осіб були доведені його заклики до умисних дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України", – вважає слідство.

 

Суд допитав сімох свідків, які розповіли, що Яцюк був одним із організаторів "Антимайдану", публікував у мережі звернення про створення "Одеської народної республіки" та збройний супротив владі. Під час розслідування правоохоронці оглядали сторінки в мережі, відеозаписи, особисті фото одесита та текстові записи.

 

Сам обвинувачений за викликами не з’являвся, через що його судили заочно. Його адвокат стверджував, що вина Яцюка не доведена належними та допустимими доказами. Однак суд із захистом не погодився. Тюремний строк одеситу почнуть обчислювати після його затримання.

 

Яцюк також має заплатити 10 772 гривні за проведені експертизи. У нього є місяць, щоб оскаржити вирок. Через 30 днів рішення набере чинності, якщо апеляція не буде подана. 

 

Нагадаємо, в Одесі 2 травня 2014 року відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті сутичок та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 осіб. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані. 18 вересня 2017 року Іллічівський міський суд (Чорноморськ, Одеська область) визнав невинними 19-х обвинувачених у масових заворушеннях.